Organik Ürünlerin Adresi Ali Ünyazıcı Baharat

Keçiboynuzu Şifası
11 Mart 2019
Toz Biber Mucizesi
19 Mart 2019
Hepsini Göster

Organik Ürünlerin Adresi Ali Ünyazıcı Baharat

1983 yılında aktarlık mesleğine adım atan ali ünyazıcı baharat şifalı bitkilerin insan hayatına girmesine katkıda bulunan kişidir. Dr. Mehmet Göbelez’in rehberliğinde oğluyla birlikte şifalı bitkiler ve doğal yaşam alanında çalışmaları ve üretimiyle marka haline gelmiştir. Doğal, organik ve sağlık yaşam felsefesiyle yola çıkan Ali Ünyazı’nın çizdiği yoldan ikinci ve üçüncü kuşak Ünyazıcılar devam ediyorlar.

 Ali Ünyazıcı Ürünleri Nelerdir?

 Ali Ünyazıcı’nın ürünleri arasında sadece bitkisel karışımlar, yağlar ve otlar bulunmuyor. Organik olarak üretilen bakliyat, baharatlar, bal, gıda, bitkisel çay, kahve, kozmetik, anne ve bebek ürünleri, gıda takviyeleri çeşitleri bulunuyor.

 Bunların yanı sıra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi üretimi ürünleri (yumurta, sebze, meyve, salça, bal, dondurma, peynir, meyve suları, ayran, yoğurt) ile Başkent Üniversitesi Açkar ürünleri satışı yapılıyor.

 Firmanın bütün ürünleri Tarım ve Orman Bakanlığı Ankara Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü tarafından analiz edilmektedir. Bütün ürünlerin uygunluk raporları bulunuyor.

 Ali Ünyazıcı Ürünleri Nerelerde Satılıyor?

 Ankaralıları sağlıklı, doğal ve organik ürünlerle tanıştıran firmanın Ankara’da üç satış dükkânı bulunuyor. Ukrayna’ya da ofisi, Antalya’da deposu bulunuyor. Franching uygulayan firmanın; Ankara’da 5 yerde, Antalya’da aralarında eczanelerin de olduğu 8 yerde, ürünleri satılıyor.

 İnternet üzerinden de satış gerçekleştiren firmanın bütün Türkiye geneline online üzerinden satışı bulunuyor. Firmanın ürünleri hem firmanın kendi sitesinden hem de alışveriş sitelerinden satışı yapılıyor.

 Ali Ünyazıcı Pul Biberleri

 Firmanın bütün ürünleri doğal ve organik olduğundan msr isot pul biber de organik olarak üretilip doğal yollardan kurutulmuştur. Ürünlerin hiçbirinde boyar madde ve yapay madde bulunmuyor. Diğer sebze ve meyveler gibi tarlalardan toplanarak doğal yollardan kurutulup, ambalajlanıyor. Ürünler uzun süre ambalajlarında tazeliklerini koruyorlar.

 İsot ve pul biberleri birbiriyle karıştırmamak gerekiyor. İsotun rengi koyu kırmızıdır, toz görünümlüdür. Pul biberin rengi açık kırmızıdır, daha geniş yapraklıdır. Her iki ürünün de acı ve tatlı çeşitleri bulunuyor. Sindirim sistemine yardımcı olan isot/pul biberler, sindirimin düzenli yapılmasını sağlıyorlar. Afrodizyak etkisine sahiptirler. Cinsel isteği artırıcı özelliktedirler. Doğal antibiyotik etkisiyle vücuttaki iltihapları kuruturlar. Bu özellikler doğal ve organik yollardan üretilip kurutulan ürünlerde bulunur. Bu nedenle nasıl üretildiği bilinmeyen, açıkta satılan markasız ürünlerin yerine, laboratuvar testlerinden geçmiş, Ali Ünyazıcı markasını taşıyan ürünleri tercih etmek daha doğru olacaktır.

 Pul Biberleri Fiyatları

 Firmada pul biberler üç farklı özellikte satılıyorlar. Özel, ipek ve isot isimleriyle satış yapılıyor. İsot/pul biberler 100’er gramlık paketler halinde satılıyor. Özel ve İpek paket pul biberlerin 250 gramlık paket satışları da bulunuyor.

 100 gram isot pul biberin fiyatı 6 lira, İpek pul biberin fiyatı 9 lira, özel paket pul biberin fiyatı 7,5 liradan satılıyor. 250 gram özel paket pul biberin fiyatı 14 lira, İpek paket pul biberin fiyatı da 17 liradan satılıyor. İnternet üzerinden ürünleri satın alanlar kargo ücretini kendileri karşılıyorlar.

 Ali Ünyazıcı Karabiberleri

 Türk mutfağının vazgeçilmez baharatlarından olan karabiber, firmada msr karabiber markasıyla satılıyor. Hileye en çok müsait olan karabiberin doğal olması önemlidir. Osmanlı mutfağının vazgeçilmez baharatı olan karabiberler Ali Ünyazıcı markasıyla Türk mutfaklarında da yerini alıyor.

 100’er gramlık paketler halinde satılan ürünün fiyatı 10 liradır. Kargo ücreti alıcıya ait olduğundan marketler ve alışveriş merkezleri daha çok ilgilenebilirler.

 Firmanın sattığı bütün ürünler orijinal paketlerinde ve faturalıdırlar. Değişim ve iade garantili olarak satışlar yapılıyor. Kuru gıdaların son kullanım tarihleri uzun olduğundan, açılana kadara ilk günkü tazeliğini koruyorlar.

Comments are closed.