ZENCEFİL NEDİR?

Limon Tuzu Nasıl Üretilir, Nerelerde Kullanılır?
6 Nisan 2019
Kuş Üzümü
17 Nisan 2019
Hepsini Göster

Daha çok yemeklerde baharat olarak kullanılan zencefil, sağlık için çok faydalıdır. Zencefil; Güneydoğu Asya’da yetişen, yaprakları ince, çok yıllık bir bitkidir. Yüzde 80’i su olan Zencefilin içerisinde protein, B3, B6, C vitaminleri, fosfor, demir, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve vücut için önemli olan aminoasitleri vardır. Zencefil birçok farklı alanda kullanılır.

 Zencefil Nerelerde Kullanılır?

 * Zencefili yemeklerde baharat olarak kullanabileceğiniz gibi, soğuk algınlığı için de kullanılabilir.

 * Gıda sektöründe çok kullanım alanına sahiptir. İçeceklerde, hamur işlerinde, aroma verici olarak, yemeklerde, soslarda doğal renklendirici olarak kullanılır.

 * Zencefil gıda sektörünün yanında birçok farklı alanda da kullanılır. Şampuan, sabun gibi kozmetik ürünleri ve cilt sağlığında tercih edilir.

 * Soğuk algınlığı için bitki çayı yapımında kullanılır.

 Zencefil Tüketiminin Yararları Nelerdir?

 – En bilinen özelliği, soğuk algınlığına iyi gelmesidir. Toz zencefili limonla içmek, gribe iyi gelir. Ayrıca sizi tok tutar ve zayıflamaya yardımcı olur.

 – Yemeklerden sonra tüketilen zencefil, sindirimi kolaylaştırır. Şeker dengesini sağlar.

 – Mide bulantısını geçirmede çok etkilidir.

 – Eklem ağrılarına karşı birebirdir.

 – Vücudu dışarıdan gelen etkilere karşı koruyan zencefil, iltihaplanmalara karşı da koruyucu etkisi görür.

 – Zencefil kalp damarlarına iyi gelir ve kalbin ritmini düzenlemede yardımcıdır.

 – Çok güçlü, doğal ağrı kesicidir. Vücutta meydana gelen ağrıları keser.

 – Vücuda giren fazla yağları atar. Karaciğer yağlanmasına karşı etkilidir.

 – Hafızayı güçlendirici etkisi vardır.

 – Gece boyu tutan öksürüğün kesilmesinde oldukça etkilidir. Balla zencefili karıştırarak tüketebilirsiniz.

 – Yüzünüzdeki gözenekleri açar ve rahatlamasına yardımcı olur.

 – İdrar yolu enfeksiyonuna karşı önleyicidir.

 – İçerisinde limon ve zencefil olan bir karışım, C vitamini içerdiği için bağışıklığı arttırır.

 – Toz zencefilin anne sütünü artırıcı etkisi vardır.

 – Gıda zehirlenmelerinde kullanılır.

 Zencefil Çayı Yapımı

 Zencefil çayının özellikle kış aylarında tüketimi, bağışıklığı artırır ve metabolizmayı güçlendirir. Grip, nezle gibi hastalıklara karşı vücudu korur. Zencefil tüketimi, kışın içinizin ısınmasını sağlar.

 Çay yapımında öncelikle 1 adet zencefili çok ince bir şekilde doğrayın veya rendeleyin.

 Önemli olan zencefilin yüzey alanının çok küçük olmasıdır. Bu şekilde aroması daha iyi çıkar. Daha sonra hazır hale getirilen zencefilleri kaynar suya atın. 1 adet portakal ve 1 adet limonu da dilimleyin.

 Limon ve portakalları da kaynar suya atın ve 5 dakika bekleyin. Portakal kullanımı, zencefilin sert tadını yumuşatır ve güzel bir tat verir.

 Doğal ve Sağlıklı Zencefilin Adresi

 1983 yılında Ali Ünyazıcı baharat bitkilerin şifalı dünyasına adım atar. O zamandan günümüze kadar, doğal yaşamın ve şifalı bitkilerin hayatlara girmesine katkıda bulunur. Ali Ünyazıcı, bilimle beraber ilerleyen aktarın sağlık üzerindeki olumlu etkisini ortaya çıkarır.

 Tüketicilere şifalı bitkilerin doğal etkisini ulaştırmak için 30 yıldır çalışmalarını sürdürür. Kendi üretimi olan bitki çayları, şifalı yağlar, doğal kozmetik ürünü alanında ortaya koyduğu ürünlerle gelişmeye devam eder. Gün geçtikçe daha fazla büyüyen Ali Ünyazıcı ürünleri 3. şubeye ulaşır. Hedefinde ise yüzde yüz tüketici memnuniyeti sağlayarak daha da büyümek var.

 Toz ve Kök Zencefil Fiyatları Nedir?

 Toz ve kök zencefilin yararlarını saymakla bitiremeyiz. Ali Ünyazıcı Baharatın 500’ten fazla ürünleri mevcut. Tamamı doğal ve Ali Ünyazıcı güvencesiyle üretilen ürünler tüketiciye sunuluyor.

 Satış noktalarında satılan tüm ürünlerin iade garantisi ve değişimi vardır. Bunun yanında faturalı ve tamamı orijinaldir. Tüketiciye kaliteli ürün sunmasının yanında, ürünler de uygun fiyatlardadır. Satış sonrasında memnuniyeti önemseyen ve bunun için çalışan mağaza, gün geçtikçe hizmet alanını genişletiyor. MSR zencefil kök paket 100 gramı 7 TL’dir. MSR zencefil toz paket 100 gramı 7 TL’dir.

Comments are closed.